AKTİVİTELER

Kaş'ta tatil yapmak, sizlere birçok aktivite imkanı tanımaktadır. Şimdi, Kaş'ta tatil yaparken, bir yandan da farklı aktivitelere bir göz atmaya ne dersiniz?
KEKOVA TURU
Kaş'ta tatil yapan herkesin en az bir kere yaşaması gereken deneyimlerden bir tanesi de Kekova ve çevresine yapılacak olan tekne turlarıdır. Kaş'ın en güzel koylarını, Kaleköy ve Üçağız gibi kıyı köylerini en yakından görmenizi ve tanımanızı sağlayacak olan bu turlar, Kaş'ta geçireceğiniz tatil boyunca unutamayacağınız anlardan birçoğunu yaşamanıza sebep olacaktır. Kaş limanından genelde sabah 10 civarı başlayan tekne turlarında, seçeceğiniz teknenin çok önemi vardır. Bir gün öncesinden, akşam vakitlerinde Kaş marinaya giderek, tur teknenize bakmanızı size öneririz, Bu şekilde, teknenin fiziki şartlarından ve programından da haberdar olur, sabah gönül rahatlığı ile marinaya gidebilirsiniz. Turlar sabah 10 civarı başlar, Kekova adası, batıkşehir, Üçağız ve Kaleköy gibi yerleri dolaşarak akşam vakitlerinde teknenin Kaş'a dönmesi ile son bulur. Gezi esnasında, birçok defa, turkuaz rengi sularda yüzme molaları verilmektedir. Bunun yanında bazı firmalar, tur teknesinde yemek verirken, bazı firmalar ise,Kaleköyde yer alan salaş lokantalarda yemek yeme molası vermektedir. Bu gezilerde kullanılan bazı tekneler, altındaki cam bölümler sayesinde Batıkşehiri çok daha iyi görmenize olanak tanır. Batıkşehir, Likya medeniyeti zamanında kurulmuş, ancak daha sonrasında yaşanan bir deprem neticesinde sulara gömülmüş bir tarihi şehirdir.
Kekova turuna çıkarken, yanınıza güneş kremi veya sütü, mayo, havlu, yedek giyecek, şapka, fotoğraf makinesi ve gözlük şnorkel almanızı tavsiye ederiz.
SAKLIKENT TURU
Saklıkent, Kaş'a yaklaşık yarım saat uzaklıkta olan, bir doğa harikasıdır. Saklıkent kanyonu, dik yarların arasından akan suları ve serin ortamı ile yerli yabancı turistlerin uğrak yerleri haline gelmiştir. Kanyonda, uzun ve maceracı yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Bunun yanında dağın içinden fışkıran buz gibi sularda serinleyebilir, hatta biraz da cesursanız, kendinizi yüksek debili sulara bırakabilirsiniz. Bunun yanında, yöresel yiyecekler, gözlemeler veya soğuk sıcak içecekler, bu mesire yerinde sizleri bekliyor. Saklıkent özel aracınızla, veya Kaş otogarından kalkan dolmuşlarla kolayca ulaşabilir, farklı bir gün yaşayabilirsiniz. Ayrıca Saklıkent, Patara plajına da yakınlığı ile de uğrak bir merkezdir.
SEA-KAYAK
Kaş'ta onlarca doğa sporu aktivitesinin yapılabildiğinden bahsetmiştik. Sea-Kayaking, yani hepimizin bildiği şekliyle kano sporu, Kaş ve Kekova bölgesinde çok güzel şekilde yapılabilmektedir. Üçağız veya Kaleköy köylerinden başlayan bu turlara bireysel veya grup halinde katılabilirsiniz. Sıcak hava nedeniyle, bol sıvı kaybının yaşanacağı bu aktiviteye iyi bir hazırlanmak gerekmektedir. Özellikle açıkta kalan vücut uzuvlarına, güneş yağı ve sütü kullanmak, mümkün olduğunda kapalı giysiler giymek, şapka takmak ve yanımıza bol miktarda taze su almak, bu aktivitenin en önemli unsurlarıdır. Bu aktivite için,karadan Üçağız köyüne ulaşabileceğiniz gibi, Kekova turu kapsamında verilen molada da bu aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz.
MEHTAP TURU
Kaş yat limanından hareket eden tekneler ile, serin Kaş gecelerinde, akdenizin yakamozlarını izlerken, sevdiklerinizle romantik bir akşam geçirebilirsiniz. Mehtap turları, ay ışığının özellikle dolunay tadında olduğu günlerde yapıldığında, yakamozlar nedeniyle çok daha zevkli ve eğlenceli olmaktadır. Mehtap turlarında dileyenler denize de girebilir. Geceleri suyun ne kadar ılık olduğuna inanamayacaksınız :)Mehtap turuna kimi günler canlı müzik ile müzisyenler, bazen de teknenin ses sisteminden gelen romantik tınılar eşliğinde şarap veya diğer alkollü içecekler eşlik etmektedir.
YAMAÇ PARAŞÜTÜ
Kuşlar gibi özgürce uçmak, herkesin isteyeceği birşeydir. Siz de özgürce Kaş semalarında uçmak, Akdenizin ve Kaş'ın essiz manzarası eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşamak istemez misiniz? Kaş, Türkiye'nin en önemli yamaç paraşütü merkezidir. Yaz kış gerçekleşen uçuşlar ile birçok yerli yabancı ziyaretçi bu deneyimi yaşamıştır. Şimdi sıra neden sizde olmasın. Kaş'ı tepeden kuşbakışı gören dağların zirvesine çıkmak ile başlar macera. Jeep ile kısa süren bu yolculuktan sonra, 2 kişilik yamaç paraşütlerinin arkasında uzman pilot, önüne ise, o deneyimi tatmak isteyen misafir oturur ve hikaye başlar. Yaklaşık olarak 40 dakika süren uçuş boyunca, Kaş'ın kuşbakışı onlarca fotoğrafını çekebilir, hatta video çekimi de yapabilirsiniz. Pansiyonumuz, Kaş'ın en iyi uçuş okullarına sizi yönlendirmekten mutluluk duyacaktır. Üstelik, pansiyonumuz müşterilerine uçuşlarda özel indirimler de sağlanmaktadır.
SCUBA DİVİNG-DALIŞ
Kaş, bünyesinde barındırdığı harika dalış mekanları ve 20nin üzerinde dalış okulu ile, Türkiye'deki ve dünyadaki yerli yabancı dalış meraklılarının gözde mekanlarından birisidir. Özellikle Uluburun'da bulunan dünyanın en eski batığı, ve dalışseverler ve sivil toplum kuruluşları tarafından batırılan uçaklar, dalış için eşi bulunmaz özelliktedir. Bunun yanında kanyon adı verilen ve dik bir vadiyi andıran oluşum da dalışseverlerin çok beğendikleri mekanlardandır. Su altında onlarca çeşit balık, farklı deniz canlıları ve deniz ekosisteminin tüm ayrıntılarını doyasıya görebileceksiniz. Her türlü zorluk seviyesine hitap eden dalışlar yapılmaktadır.ister amatör bir dalgıç olun, ister profesyonel, isterseniz de ilk kez dalacak olun, Kaş, size her türlü olanağı sunacaktır.Pansiyonumuz size dalış konusunda da, yönlendirme yapmaktan gurur duyacaktır.
BALIKÇILIK
Kaş her yaşa ve her türlü zevke hitap eden bir tatil merkezidir. Balık tutarak sakin ve huzurlu saatler geçirmek istiyorsanız, Kaş'ın kayalık sahilleri bu konuda size unutulmaz deneyimler yaşatabilmektedir. Olatnızı yanınızda getirebilir, veya Kaş'ta balıkçılık malzemeleri satan marketlerden, tatilde kullanmak üzere basit veya profesyonel balıkçılık malzemeleri alabilirsiniz. Hatta daha da ileri gidebilir, kendi tuttuğunuz balıkları yemenin keyfini sürebilirsiniz. Pansiyonumuzda, bu şekilde tuttuğunuz balıkların hazırlanması için sizlere yardımcı olabiliriz. Özellikle Çukurbağ yarımadası çevresinde, ve Orman İşletme Müdürlüğünün bulunduğu minik yarımada çevresinde, balık açısından zengin avlar düzenleyebilirsiniz. Bu sizi kesmedi mi? Bir küçük balıkçı teknesi ile anlaşabilir, özel olarak arkadaşlarınızla balık avına çıkabilirsiniz. Diğer yandan, Limanağzı da uygun bir alternatiftir.
LİMANAĞZI KEYFİ
Kaş'ın tam olarak karşısında bulunan, karadan ulaşımı olmayan, bakir, kendi halinde bir koy düşünün. Ve bu koyun farklı yerlerinde yer alan birkaç tane plaj, kimisi kayalık, kimisi çakıllı, kimisi ise kumlu. İşte Limanağzı koyunu tanımlamış olduğunuz. Kaş limanından kalkan minik balıkçı tekneleri ile ulaşılan Limanağzı, gününüzü geçirmeniz için farklı bir alternatif olabilir. Koyda bulunan plajlarda denize girebilir, birkaç adet işletmenin nefis snacklerinden ve soğuk içeceklerinden tadabilirsiniz. Ayrıca, trekking için de uygun bir alandır limanağzı koyu. Bölgede, el değmemiş gizemli bir su mağarası da bulunmaktadır. Unutmayın Kaş'ın her bir noktası keşfetmeniz için sizi bekliyor.
JEEP SAFARİ
Adrenalin,tarih ve doğa hepsi bir arada. Jeep safari ile, tozlu likya yollarında, heyecan ve macreanın tadına varacaksınız. Hem doğal güzellikleri yerinde görecek, hem de korku ve heyecanı bir arada yaşayacaksınız. Ancak bu safariler esnasında, güvenlikten de ödün verilmemektedir. Bu yüzden, sevdiklerinizde bu safarilere katılmaktan çekinmemelisiniz. Pansiyonumuz, Jeep safari rotaları konusunda ve bu tip turları düzenleyen acentalarla bağlantılar konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Jeep Safariler genelde sahil yerine, daha çok Likya Rotaları olarak adlandırılan güzergahlarda veya Kaş'ın yayla köylerinde yapılmaktadır. Ayrıntılar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
TREKKİNG
Kaş ve çevre köyler, doğal açıdan, yürüyüşlere çok müsait bir coğrafyadır. Dik yamaçlar, veya orman içerisinde uzun patikalar, siz nasıl isterseniz o rota sizin için mutlaka belirlenecektir. Unutmayınız, yürüyüşler için, yanınızda yürüyüş ayakkabısı, bol miktarda sıvı ve güneş kremi olmalıdır. Zaten bir grup ile yapacağınız trekkinglerde rehberiniz size gereken ekipmanları hatırlatacaktır. Likya yolu kapsamında hazırlanan rotalar, size farklı zorluk seviyelerinde yürüyüş imkanı sağlayacaktır. Örneğin Kaş'ın hemen arkasında bulunan dik yamaçlara sahip dağlara tırmanan bir yürüyüş yapmak, zorlu olsa da, zirveye ulaştığınızda göreceğiniz manzara sizi sizden alacaktır.
BİSİKLET TURLARI
Dağ bisikleti, macera arayanlar için önemli aktivitelerden birisidir. Dayanıklılık ve adrenalinin bir arada yaşandığı, dostlukların kurulduğu, hatta sınırların zorlandığı bu sporu Kaş çevresindeki harika rotalarda yapabilirsiniz. Dağ bisikleti, grup olarak yapılabileceği gibi, bireysel olarak da yapılabilmektedir. Dağ bisikleti kolay bir spor değildir. Bu sporu yapacak kişilerin daha önceden bisiklet tecrübelerinin olması gerekmektedir. Ancak, bu kadar tecrübeye sahip olmayan bireyler de rahat ve sahile yakın rotalarda bu zevki yaşayabilmektedirler. Şehir içinde dolaşmak için ise, bir şehir bisikleti kiralayabilir, plajlara ve diğer tarihi doğal güzelliklere ulaşmada bisiklet kullanarak hem zamandan tasarruf edebilir, hem de spor yapmış olabilirsiniz.